Mateusz Subkowski

mediator, terapeuta uzależnień, edukator seksualny

O mnie

Doktorant nauk prawnych na Uniwersytecie Łazarskiego w Warszawie – doktorat z wolnej stopy, Seksuolog, w trakcie studiów z Psychologi Klinicznej.

Ukończył studia z zakresu: administracji, filozofii, pedagogiki, zarządzania placówkami oświatowymi oraz prawa kanonicznego. Wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, szkoleniowiec w firmie Immunis Profilaktyka Uzależnień i Przemocy, mediator z międzynarodowym certyfikatem VCC, mediator rodzinny - na liście biegłych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, przy Sądzie Okręgowym w Toruniu, przy Sądzie Okręgowym we Włocławku, przy Sądzie Okręgowym w Elblągu, przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, przy Sądzie Okręgowym w Słupsku, mediator szkolny, mediator rówieśniczy. Certyfikowany trener kompetencji miękkich, trener TUS- s; certyfikowany trener profilaktyki agresji i uzależnień. Współautor między innymi pierwszej publikacji w Polsce dotyczącej Prawa i Seksualności, a także autor licznych artykułów dotyczących seksualności.

Zakres udzielanych usług

- praca ze sprawcami przestępstw seksualnych 
- praca z ofiarami przestępstw seksualnych
- praca z rodzicami osób z NI w kwestiach seksualności
- zaburzenia życia seksualnego - dysfunkcje seksualne u kobiet
- zaburzenia życia seksualnego - dysfunkcje seksualne u mężczyzn 
- zaburzenia preferencji seksualnych
- praca z osobami nieletnimi dotyczącymi seksualności (szczególnie stawianie granicy, rozpoczynanie inicjacji seksualnej, udzielanie odpowiedzi na pytania odnośnie seksualności i antykoncepcji itd.) 

- mediacje rodzinne