Olesya Shuvarikova-Olczak

Psycholog, terapeuta par i małżeństw

O mnie

Od wczesnych lat zastanawiałam się czy dokonuje właściwych wyborów, czy to co myślę jest dobre. Moje wątpliwości i próby radzenia sobie doprowadziły mnie do miejsca w którym jestem. I już wiem, że bez psychologii było by mi trudniej.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Jestem absolwentką Szkoły Pedagogicznej w Rosji i Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją dodatkową Psychologia małżeństw. Na co dzień pracuję zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Uważam, że każdy ma potencjał do bycia silną i pewną siebie jednostką. Jeśli w skutek niesprzyjających warunków jednak się zatracił to możemy razem poszukać największych zasobów Klienta. Najbardziej pasjonuje mnie Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniach TSR, jestem psychoterapeutą w trakcie Certyfikacji w tym nurcie. Należę również do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

Pracując z grupami jako Trener Kompetencji Społecznych uwierzyłam w moc grupy, dlatego uwielbiam pracę podczas grupowych warsztatów.
Kwalifikacje podnoszę poprzez regularny udział w konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach poszerzających moją wiedzę w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W Polsce - moim już teraz pierwszym domu - mieszkam od 20 lat. Moje Syberyjskie pochodzenie pomaga mi pokonać wszystkie trudności w rosyjskim stylu twardzielki.

Prywatnie jestem mamą dwójki dziewcząt, więc praktykuję metody wychowania na bieżąco. Skutki tych metod bywają różne, ale zawsze się to kończy dobrą zabawą i wspólnym analizowaniem co się wydarzyło. W tym zabieganym i szybkim trybie działania pamiętam również o sobie. Moim natchnieniem są góry, moim spokojem jest muzyka, napędza mnie aktywność fizyczna, a największym szczęściem jest uśmiech osób otaczających mnie.

Zakres udzielanych usług

Umów wizytę