Klinika Gutkowska

Nasze mocne strony?
Pasja, zaangażowanie
wiedza oraz doświadczenie
Połączenie powyższych cech
to gwarancja skuteczności

terapia

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Każda pierwsza wizyta u psychologa jest konsultacją psychologiczną. Ma ona dwa główne zadania.  Po pierwsze może polegać na wsparciu w doraźnych  sytuacjach życiowych będących źródłem negatywnych emocji, np. w sytuacji zmian m. in. gdy rozważasz zmianę pracy, zastanawiasz się nad zamknięciem jakiejś relacji, masz trudności w adaptacji do zmian związanych z wejściem w rolę rodzica itp.). 

Z konsultacji możesz także skorzystać, gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, gdy jesteś zainteresowany rozwojem osobistym, szukasz wskazówek dotyczących poprawy funkcjonowania w pewnych obszarach (np. chcesz lepiej komunikować się z partnerem, poradzić sobie  z jakąś trudnością wychowawczą, stać się bardziej asertywnym itp.).   W takich przypadkach konsultacja ma najczęściej  charakter doradczy, edukacyjny i ogranicza się do jednego lub kilku spotkań.  

Drugim zadaniem konsultacji psychologicznych, w sytuacji, gdy problem  jest bardziej złożony, jest określenie zakresu pomocy i stworzenia planu dalszych oddziaływań.  Podczas konsultacji zbierany jest wywiad psychologiczny (informacje dotyczące sytuacji pacjenta), przedstawiany jest plan leczenia, ponadto  spotkania konsultacyjne to także czas,  który stwarza   szansę żebyś sprawdził w jaki sposób terapeuta tworzy relację terapeutyczną, która powinna dać Ci poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia, akceptacji oraz poczucia bezstronności.  Jeśli konsultacja psychologiczna nie jest wystarczającą formą pomocy,  proponowana jest terapia indywidualna mająca charakter cyklicznych spotkań ze specjalistą.

Nasi terapeuci

Karolina Gutkowska

Psycholog, seksuolog, terapeuta par

Anna Jurek

Psycholog, seksuolog, terapeuta par, biegły sądowy

Magdalena Grzelik

Psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta behawioralno-poznawczy

Ewelina Tarnowska

Psycholog, seksuolog, terapeuta BSFT, terapeuta par

Magdalena Koronowska

Psycholog, seksuolog, terapeuta par, psycholog dziecięcy

Martyna Pietrzak

Psycholog, seksuolog, terapeuta par, psycholog dziecięcy

Łukasz Cybułka

Psycholog, seksuolog, psycholog dziecięcy

Marcin Tabara

Edukator seksualny

Karolina Szpoton

Psycholog, seksuolog, psycholog dziecięcy

Umów wizytę